با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
شنبه 25 بهمن‌ماه سال 1382
فاجعه ملی، حماسه مردمی، افتضاح آدمی (بخش اول)

« فاجعه ملی ، حماسه مردمی »

  • جمعه 5 دی ماه 1382 ساعت 5:30  صبح

در طول کمتر از 10 ثانیه زمین می لرزد و در یک چشم به هم زدن شهرها و روستاهایی در هم می ریزند  و بم با خاک یکسان می شود  گویی هیچ وقت اینجا خانه و زندگی ای وجود نداشته است. گویا تمام مردم دچار کابوسی وحشتناک شده اند و همه یک صحنه و یک شکل را در خواب می بینند و کسی نمی داند چه بر سرش خواهد آمد. ای کاش تمام اینها یک خواب بود.

همان روز سازمان هواپیمایی اعلام کرد از ساعت 21 جمعه شب، آسمان ایران برای تمام  هواپیماها باز است تا در صورت اعلام خلبان از هر کجای دنیا برای امداد به  کرمان هدایت شود.

با اعلام این خبر کمک های خارجی به سمت ایران روانه گشت و تا روز دوشنبه 8/10/82 ، 1350 امداد گر خارجی و 30 هزار امدادگر ایرانی در بم حضور یافتند.

کمک های ارسالی از طرف کشورهای خارجی به صورت نقدی و غیرنقدی مرتب و پشت سر هم در فرودگاه کرمان تحویل داده می شد .

تعداد امدادگران خارجی دو روز بعد به 1700 نفر رسید و در تاریخ 22/10/82 تعداد امدادگرانی که به بم آمده بودند 3 هزار نفر عنوان شد.

مدیرکل امور اقتصادی بین الملل وزارت امور خارجه طی گزارشی کمک های جهانی به زلزله زدگان بم تا تاریخ 22 دی ماه را بدین گونه اعلام کرد:

ـ ارزش کمک های نقدی صورت گرفته بیش از 76 میلیون دلار برآورد شد.

ـ برنامه 3ماه و6 ماهه ای توسط سازمان ملل و فدراسیون بین المللی هلال احمر وصلیب سرخ به ارزش 72 میلیون و400 هزار دلار در بم اجرا خواهد شد.

ـ 240 فروند هواپیمای حامل کمک تا امروز وارد ایران شده اند.

ـ حضور 3 هزار امداد گر خارجی در بم

                                                    *****

شورای همکاری خلیج فارس 400میلیون دلار به زلزله زدگان بم اختصاص دادند .همچنین اوپک 750 هزار دلار به زلزله زدگان ایران پرداخت کرد.

از طرفی سیل کمک های هموطنان داخل ایران و خارج از کشور به قدری چشمگیر بود که رسانه های خارجی نیز به آن پرداختند.

تنها در عرض 10 ساعت در سبزه میدان ـ بازارـ بیشتر از 6 میلیارد تومان جمع آوری شد.

 صف های  طولانی برای اهدای خون در تمامی شهرهای کوچک و بزرگ کشور شکل گرفته بود و استقبال مردم به حدی بود که پایگاههای نگهداری خون در سراسر کشور پر شدند و اعلام شد که دیگر مردم مراجعه نکنند. به نظر این عمل مردم نیز تا حدی احساسی بود و کمی غیرمنطقی به نظر می رسد. زیرا یک هفته قبل اعلام شده بود سازمان انتقال خون با کمبود خون اهدایی مواجه شده و دلیل آن را اجرای طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه اعلام کرده بود.

به هر حال حضور مردم و کمک رسانی آنها بی نظیر و ستودنی بود .

 

 

( از دوستان عزیزی که لطف می کنند و نظر می دهند تشکر می کنم. با توجه به یک سری مشکلات, پاسخ دوستانی را که برای این بخش و قسمت قبلی نظر داده اند را در 10 اسفند ماه خواهم داد. )


 
دوشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1382
زلزله در blogsky

چند روز بعد از زلزله بم blogsky هم خراب شد. هر چند به خرابی های این سایت عادت کرده بودم, اما این بار بیش از اندازه طول کشید. حدود 30 روز و درست زمانی که تعداد بازدیدکنندگان وبلاگ روند صعودی پیدا کرده بود.

کمی از شور و شوق نوشتنم کاسته شده است. شاید زمان به روز شدن وبلاگ کمی افزایش یابد. خیلی دوست دارم مطالبی درباره مسائل و حواشی زلزله بم بنویسم. یکی از بزرگترین حوادث طبیعی که در طول این سالها در ایران اتفاق افتاد و با این که فاصله زیادی از آن نگذشته کم کم به فراموشی سپرده می شود.

به هر حال خوشحالم که دوباره می نویسم.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 290032


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها