با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
X
تبلیغات
زولا
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
شنبه 9 اسفند‌ماه سال 1382
فاجعه ملی، حماسه مردمی، افتضاح آدمی (بخش سوم)

« بم و استکبار ستیزی بی هنگام»

**در تاریخ 21 دی ماه، سردار دارایی فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان گفت نیروی انتظامی امنیت بیش از 1750 نیروی خارجی حاضر در منطقه بم را به عهده داشت که به خوبی در این زمینه فعالیت کرده و با استقرار پاسگاه در ستادهای معین و کمپ نیروهای خارجی نسبت به تامین امنیت اقدام کرد.

اما خبرهای درج شده در همان روز خبر فوق رانقض می کرد. خبری تحت عنوان بازگشت آمریکایی ها به شرح زیر:

« منابع اینترنتی گزارش دادند که گروه امدادی آمریکا زودتر از موعد پیش بینی شده از ماموریت بم بازگشته اند. سایت اینترنتی امروز به نقل از یک منبع آگاه گفت: اکیپ آمریکایی که بعد از اوکراین بهترین بیمارستان را برپا و سرویس پزشکی و خدماتی مناسب را به زلزله زدگان بم ارائه کردند، قرار بود در مرحله اول 20 روز در ایران بمانند، اما به علت برخوردهای عده ای خاص کار خود را در مدت 8 روز خاتمه دادند.

وی افزود: فرمانده یک واحد شبه نظامی به همراه عده ای با ایجاد مزاحمت در شب کریسمس و با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و واژگون کردن کاج کریسمس آمریکایی ها به این هیأت توهین کرد. این فرد مطلع همچنین گفت: قرار بود گروه 250 نفره دیگری نیز از ایالات متحده به بم اعزام شود که با این برخوردها سفر آنان منتفی شد»

** شنیده ها نیز حاکی از آن بود که آمریکایی ها در بم یک سری نظرسنجی هایی انجام داده اند.

** سیاست امر به معروف و نهی از منکر نیز در این بین فراموش نشد. یک سری از افراد به جای اینکه به نجات جان بازماندگان که در زیر آوار مانده بودند بپردازند، متوجه حجاب امدادگران خارجی در بم بودند.

روزنامه ایران در تاریخ 13 دی ماه در مطلبی با عنوان اعتراض به حجاب امدادگران خارجی در بم نوشت: شنیده ها حاکی است که حجاب زنان گروه های امدادرسانی خارجی تبدیل به یک مساله در بم شده است. سایت زنان ایران خبر داده که خبرنگاران ایرانی و خارجی که از امکانات قرارگاه ثارا... متعلق به سپاه پاسداران استفاده می کنند و برخی از آنها در آنجا اسکان یافته اند، با تذکرهای مکرر روحانیون و نیروهای بسیج و سپاه برای رعایت حجاب خود مواجه شده اند. گفته شده که اکثر زنانی که با گروه های امدادرسانی خارجی وارد بم شده اند، با کلاه های ایمنی موهای خود را می پوشانند.

 

** همانطور که قبلا اشاره شد، لغو تحریم ها از سوی آمریکا به صورت موقت، اقدامی بود در جهت تسریع درامر کمک رسانی به مردم بم که متاسفانه برخی در جهاتی دیگر از آن خواستند سود ببرند، هرچند در جهت منافع کشور بود و آن اینکه رئیس اتاق بازرگانی تهران در تاریخ 25 دی ماه اعلام کرد: لغو تحریم های آمریکا فرصت مناسبی برای اقتصاد کشور است.

 

(از بم مینویسم تا فراموش نشود.)


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 289993


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها