با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
پنج‌شنبه 15 مرداد‌ماه سال 1383
بازی یا سربازی

سلام

سلامی دوباره به شما دوستان و وبلاگ نویسان عزیز.

بیش از یک ماه است که نتوانستم به وبلاگ سر بزنم. دلم خیلی برای وبلاگ و دوستان وبلاگی ام تنگ شده بود. در این مدت در خدمت مقدس !!! سربازی بودم. یک ماه به دور از خانه و خانواده و در یکی از شهرهای تقریبا مرزی ایران.

چندی قبل مطلبی نوشته بودم تحت عنوان نظام وظیفه، بی نظام، بی وظیفه و در آنجا درباره سربازی نوشته بودم و با رفتن به سربازی و تجربه این امر باعث شد تا هر چه بیشتر به بی مصرف بودن خدمت پی ببرم.

آموزش های اجباری و درس ها و حرف های تکراری از سوی فرماندهان و اتلاف وقت. آموزش هایی مثل رژه و درس هایی مثل عقیدتی که هیچکدام در جنگ کاربرد ندارند. سختگیری های بی مورد و تنبیه های نابجا از سوی برخی فرماندهان که باعث زده شدن بچه ها نه تنها از سربازی بلکه از کل نظام می شود.

سیستم غلط تشویق برای یک نفر و تنبیه برای همه و هزاران هزار مورد اشتباه در برنامه ریزی ها. حضور برخی مدرسین در کلاس های درسی و صحبت های بیهوده برای گذران وقت. بیدارباش در 4 صبح و خاموشی در 22:30 و مشکل کم خوابی. پست ها و نگهبانی های بی مورد. ممنوعیت در مطالعه روزنامه و مجله هایی همچون شرق، همشهری و ...

و از همه مهمتر شستشوهای مغزی که خیلی تمیز و حساب شده از سوی افرادی که بیان خوبی دارند صورت می گیرد.

اما جنبه مثبت سربازی :

سربازی از برخی جهات و برای بعضی افراد جنبه های مثبتی دارد. آشنایی با افراد جدید و یافتن دوستانی جدید در سربازی یکی از جنبه های مثبت آن است. به نظرم دوستی ها در این دوره بادوام تر از دوستی های دوران کودکی و تحصیل و دانشگاه است. دلیل آن هم بودن با هم به مدت 2 ماه ، تمام وقت است.

برای بچه های لوس و تنبل هم مفید است. همچنین برای بچه هایی که قدر خانه و خانواده خود را نمی دانند.

یکی دیگر از موارد جالب اینجا برخی اخبار تقریبا محرمانه است که به بچه ها اعلام می شود و این اخبار به جز اینجا جای دیگری گفته نمی شود.

........................................................

به نظر من و خیلی از بچه هایی که در حال خدمت هستند تمام این آموزش ها می توانست به صورت فشرده در طول مدت یک ماه صورت بگیرد و این نشان از اتلاف وقت فراوان در این دوره دارد.

به هر حال 5 روز مرخصی داشتم و به تهران برگشتم و دوباره باید برگردم. امیدوارم این مدت باقی مانده هم زودتر تمام شود و به طور فعال به جمع شما دوستان وبلاگ نویس برگردم.

به امید آن روز.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 290032


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها