با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
X
تبلیغات
زولا
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
چهارشنبه 22 تیر‌ماه سال 1384
Blogsky ، مخابرات و فیلترینگ

بعد از گذشت بیش از یک ماه، بالاخره توانستم وارد سایت و وبلاگ شوم. در طول این مدت انواع کارت های اینترنتی را برای وارد شدن به سایت امتحان کردم؛ اما هر بار با پیغام هایی چون « دسترسی به این سایت امکان پذیر نمی باشد » و یا « این سایت به دلیل مطالب مغایر با نظام جمهوری اسلامی ایران مسدود می باشد» مواجه می شدم.

نمی دانم چه تعداد از کاربران بعد از مواجه شدن با چنین پیغامی وبلاگ و وبلاگ نویسی را رها کرده اند.

فیلتر کردن سایت های غیر اخلاقی شاید درست باشد. اما فیلترینگ سایتی مثل blogsky که هیچگونه موردی ندارد، از سوی مخابرات جای بسی تاسف است.

فیلترها به تعدادی افزایش یافته که کاربران در جستجوهایی با عناوین Adult Cold و یا Hexagonal ( به معنای شش گوش) و ... نیز به دلیل وجود کلمات Adult (بزرگسال) و Hex (به دلیل شباهت به کلمه Sex) با مشکل مواجه می شوند.

مسدود کردن سایت ها، آن هم در دوره ای که مفاهیمی همچون جهانی شدن و دهکده جهانی مطرح می شود و روز به روز گسترش می یابد کار چندان عاقلانه و مفیدی به نظر نمی رسد. این بیهودگی حتی در مورد سایت های غیر اخلاقی هم صدق می کند.

با توجه به وجود انواع بیشمار فیلم ها و CD های مستهجن در کشور و افزایش روزافزون آن و انواع کانال های ماهواره، فیلتر کردن اینگونه سایت ها کاری عبث محسوب می شود. اشخاصی که دچار انحرافات اخلاقی هستند به هر نحو ممکن به منظور خود دست خواهند یافت.

شاید دومین حجم یا تعداد سایت های فیلتر شده بعد از سایت های غیراخلاقی، سایت های سیاسی باشد. به نظر می رسد پایه های نظام بعد از گذشت بیش از 25 سال هنوز سست است. در غیر اینصورت نقد و یا اظهار نظر برخی چهره های سیاسی نباید تهدیدی برای مسئولین حساب شود.

مسئولان باید بدانند که فیلتر کردن سایت ها تنها در کوتاه مدت جواب خواهد داد و در بلند مدت می تواند نتیجه معکوس داشته باشد.

امیدوارم دولت و مسئولین به فکر راه حل مناسبتری برای حل معضلات خود باشند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 289993


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها