با توجه به تعداد زیاد وبلاگ ها و همچنین با وجود وبلاگ های پر محتوا متاسفانه امکان لینک دادن به تمامی عزیزان وجود ندارد بنابراین از دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که مایلند به آنها لینک داده شود در قسمت نظر خواهی اعلام کنند . همچنین ممنون میشوم در وبلاگتان به این وبلاگ هم لینک بدهید......با تشکر ....پیمان شب، سکوت، کویر
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شب، سکوت، کویر
    ایمیل
 
 

آرشیو

چکیده از قلم در سکوت شب و پر کشیده به کویر

موضوع بندی
 
پنج‌شنبه 4 دی‌ماه سال 1382
عیسی مسیح (ع)

سالروز ولادت عیسی مسیح، پیام آور آزادی و رحمت را به همه آنانی که حقیقت را ارج می نهند، تبریک می گویم.

مردی بزرگ که در دامن زنی مقدس هستی یافت. خداوند عیسی را فرستاد تا موجب رستگاری همه ایمان آورندگان باشد. یادآور رحمت و آزادی و رهایی بخش انسانها از تمامی جهالت ها. نفسی که التیام بخش بیچارگان و دردمندان بود. آن هنگام که عیسی ظهور پیدا کرد هیچ روحانیتی را توصیه ننمود و کلیسایی مقتدر را پایه گذاری نکرد. پیام دین او برای همگان این بود که پرستش خدا مستلزم وابستگی به هیچ معبد و کلیسایی نیست و ارتباط با خدا نیاز به واسطه ای ندارد. پیام اصلی دین او اعلام حکومت خدا بر مردم بود و اینکه هیچ انسانی را بر دیگر افراد بشر، امتیازی نیست.

او که خود به صلیب جهالت و تعصب کشیده شد، نمی دانست زمانی کلیسا (که خود را جانشین عیسی ساخت) ، جهالت و تعصب جدید را پایه گذاری خواهد کرد. اگر عیسی مسیح با مردم بود همانند آنها و با آنها زندگی می کرد، در مقابل کلیسا ادعای ولایت بر مردم را داشت و خود را برتر از مردم و قیم آنها می دانست و نظر شخصی خود را بر جامعه تحمیل می کرد. کلیسا بر جامعه تسلط یافت با قدرت حاکمه وصلت نمود و به همین خاطر استدلال از بین رفت و انتقادها پاسخی جز قتل و جنایت نیافت. خودخواهی و جاه طلبی پاپ ها از آبرو و حیثیت کلیسا کاست و فرسنگ ها با رسالت مسیح فاصله پیدا کرد. روحانیت کلیسا دین را موجب عدم تساهل و تعصب و میل به فرمانروایی و کسب قدرت معرفی کرد و بزرگترین تجاوزات را عبادت و خواست خدا توجیه کرد. تمامی نظرات مستبدانه کلیسا موجب از بین رفتن اعتبار آن شد. امروز که هم از ولادت عیسی مسیح و هم از فروپاشی کلیسا می گذرد تاریخ همه حقایق را برای آنانکه جویای حقیقتند روشن ساخته است.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 290030


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها